Lev Nikolajevič Tolstoj: "Falešný přítel je horší, než nepřítel, protože nepříteli se vyhýbáš, kdežto příteli věříš."

Srpen 2014

O geocachingu

7. srpna 2014 v 15:29 | Terka |  geocaching

Co je to geocaching?

že nevíte co to geocaching je? Tak to jste tu správně, dnes se vám pokusím přiblížit co to vlastně geocaching je.
Geocachin(Geokejšing) je vlastně taková hra podobná hledání pokladu. Lidé kteří se zabývají geocachingem se nazývají geochacheri(geokačeři) a lidé kteří se geocachingem nezabývají se nazývají mudlové(stejně jako nekouzelníci z Harryho Pottera). Geocaching je celosvětová hra kde podle GPS zařízení hledáte ukrytý poklad, cach(keš). V cach najdete logbook do kterého po nalezení napíšete svou přezdívku na geocaching.com, datum a čas nalezení a krátký komentář(třeba jaký ten den bylo počasí, jak dlouho vám hledání trvalo atd.). V cach většinou najdete také nějaké drobnosti na výměnu(můžou to být třeba přívěšky atd.) které můžete vyměnit za něco jiného, podmínkou je že věc kterou tam dáváte musí mít stejnou nebo vyšší hodnotu než věc kterou si berete. Některé kešky se dají najít i bez GPS, v hledání vám(i v případě že používáte GPS) může pomoci Hint-šifra(kterou rozluštíte podle speciálního klíče) která vám napoví kde hledat. Po nalezení kešky jí zalogujete na stránky geocaching.com

Pokud máte nějaké otázky ohledně geocachingu ptejte se v komentářích. Otázky zodpovím v komentářích a pak nejčastější otázky vyberu a zveřejním v dalším článku kde najdete další informace o geocachingu.
Doufám že se vám dnešní článek o geocachingu líbil

O mně

7. srpna 2014 v 14:03 | Terka |  O mě a o mém životě
Ahoj, jsem Terka a je mi ------- let. Bydlím ve Středočeském kraji. V září nastupuji do 6 třídy Zš. Mám dva mladší sourozence, sestru a bratra. Bydlíme v bytě i když opravujeme statek ve vesnici blízko Čáslavi. Doma máme králíka, andulku a afrického šneka. Baví mě čtení, psaní knih, hry na Pc, vycházky do přírody, tábory atd.
Od první třídy mám na vysvědčení samé jedničky. Zkoušela jsem i přijímací zkoušky na gymnázium ale nenastoupila jsem i když jsem byla přijata.
Jsem členka klubu na ochranu přírody, náš klub se jmenuje OZAŽPABPD což znamená ochrana zvířat a životního prostředí a boj proti drogám. Náš klub vznikl na stránce: Alík.indes.cz a zakladatelkou je Mery.
Máme také svůj blog: http://nature-girls.blog.cz/ , vystupuji tam pod Přezdívkou Tereza136.
Nedávno jsme s rodinou začali s geocachingem(geokejšingem). Někteří z vás se asi ptají: Co je to vlastně ten geocaching?
Právě na toto téma se pokusím v nejbližší době sepsat článek který zařadím do rubriky geocaching.
Co že vlastně najdete na mém blogu?
Články o mě a o mém životě
povídky
články o mích zájmech a další.
Doufám že se vám můj blog bude líbit.