Lev Nikolajevič Tolstoj: "Falešný přítel je horší, než nepřítel, protože nepříteli se vyhýbáš, kdežto příteli věříš."

Day dreaming

4. února 2015 v 9:36 | Terka |  Ostatní
Takže jsem se rozhodla napsat vám článek o Day deram, tedy o stavu ve kterém se nacházím každý den bez ohledu na to kde jsem, někdy se v tomto stavu nachází i ve škole o hodinách.
Každý někdy prožil změnu stavu mysli, ať už při spaní, snění, meditaci či používaní návykových látek, to vše má dopad na stav našeho vědomí. Day dreamin, neboli dení snění však je celkem zdravá věc kterou můžeme pro svou mysl udělat.

Toužili jste se někdy stát hrdinou/kou vlastního příběhu ve vlastním či existujícím světě fantasie? Už jste si někdy představovali že děláte věci které v reálném životě nemůžete, nesmíte či to jsou věci které nedokáže nikdo? Já ano, jsem tam skoro neustále, kdo čte povídky u tématů týdne tak čte povídku jež jsem vytvořila ve stavu day draming. Už jste někdy přemýšleli o své budoucnosti tím že jste se představovali v různých situacích? Pokud jste odpověděli ano, jste jako normální lidské bytosti. Všichni jsme "usnuli".

Přiložím úryvek z článku ze kterého čerpán, jen trochu upravím jeho přeloženou formu :D
Daydreams jsou nejčastější formou změněného vědomí. Vědomí je prostě naše informovanost o tom, co se děje kolem nás a v nás po celou dobu. Jedná se o úroveň naší bdělosti. Nicméně, naše úrovně vědomí se často mění po celý den; nejčastěji, aniž bychom dokonce měli na výběr v této věci.
Spánek je změněný stav této pozornosti, a tak změněný stav vědomí. Kdykoliv vypijeme alkoholický nápoj, ano, dokonce i jen jeden, změníme stav našeho vědomí . Pokud jsme závislí na nikotinu, ve všech jeho podobách (kouření, žvýkání, odpařováním), mění se tím naše vnímání, a tak naše vědomí pokaždé, když jsme ho používali nebo jakýkoliv psychotropní lék na to přijde.
To jsou naše sny, ale, že nám umožňují rychle přesunout do změněného stavu téměř kdykoliv. Jako ve skutečnosti, můžeme rychle přesunout z vědomí varovného k bloudění snít v mrknutí oka. Vše, co musíte udělat, je odstranit některé z našich výstrahy pozornosti od vnějšího světa a odplout do snu a fantazie.

A teď přejděme k mým zkušenostem, pokud by jste si chtěli přečíst více o Day dreaming koukněte sem.


Jak jsem říkala ve stavu Day dreaming jsem téměř pořád, je to dobrý způsob odpočinku, ve tomto stavu jsem i když nemůžu usnout, nebo když mám špatnou náladu. V tomto stavu se někdy dostanu až do úrovně kdy se emoce mých postav přenášejí na mne.
Je to skvělý způsob jak si odpočinout od každodeního světa a však je potřeba zůstat v kontaktu s realitou.

Day dreaming prožívám již od raného dětství, kdysi jsem si představovala že jsem se dostala do knižního světa a zachraňovala ty postavy, nebo jsem s nimi cestovala do jiných světů.
Asi před rokem jsem se registrovala do jedné RPG hry kde jsme s kamarádkami hráli za své postavi jež prožívali nejrůznější dobrodružství, tam vznikla postava Neriah, a však poté tu hru zavřeli kvůli rekonstrukci a aktivita je na bodě mrazu, hráli jsme v jiných chatech ale začátkem školního roku již jsme neměli čas se sejít a v našem příběhu jsme se ztráceli. Já však ten příběh opustit nechtěla a proto jsem pokračovala při Day Dreamingu. :D

A co vy a daydreaming? :D :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Haluška Haluška | 6. července 2015 v 11:17 | Reagovat

Ahoj :-)
Máš krásny blog. Som velmi rada ze niesom jediná čo si takto predstavuje, myslela som si ze to robím len ja ....... :-)
Ja si predstavujem len niekedy pred spanim...ale mala som uz aj take stavy ze som si predtavovala aj v skole pred telkou proste cely den a cas mi ubiehal tak rychlo....neviem skor to beriem ako mensi problem predca len je to trochu divne
Velakrat som sa snazila prestat predstavovat si lenze neviem sa toho zbavit......
Ten svet v mojej hlave sa mi pači ovela viac ako realita ..... možno preto sa tam vzdy tak rada vraciam:-) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama