Lev Nikolajevič Tolstoj: "Falešný přítel je horší, než nepřítel, protože nepříteli se vyhýbáš, kdežto příteli věříš."

Velikonoční prázdniny

5. dubna 2015 v 9:23 | Terka |  O mě a o mém životě
Takže od čtvrtka jsou Velikonoční prázdniny. Velikonoce jsou pro někoho svátky jara, pro někoho(křesťany) zmrtvíchvstání Ježíše Krista, židé zase ve stejnou dobu slaví svátek zvaný pascha. Než vám povím něco o tom jak trávím prázdniny, pojďme se podívat do historie těch svátků.


Křesťanské a pohanské(ateistické) Velikonoce tak trochu splývají dohromady. Nejprve to však vezmu tak jak nám to říkali při besedě ve škole.

Křesťanské Velikonoce:

Ježíš Kristus, božský syn, je synem Marie a boha, jeho pěstounem(jak nám říkali ve škole) byl Josef. Ježíš se měl narodit ve městě Betlémě ve chlévě. Ale přeskočíme o pár let dál. Ježíš vyrostl, začal pomáhat lidem atd. Na Velký pátek ho však židé ukřižovali, za to že se vydává za syna boha a říká věci, které smí říkat jen bůh. Ukřižován byl společně s 2 zločinci, jeden se mu smál a ten drhý o okřikoval. Ježíš byl ukřižován. Třetí den, tedy v neděli šli ženy do jeho hrobky a ta byla prázdná, poslali tam tedy Kristovi přátele a Ježíš se jim zjevil živ. Po 40 dní s nimi byl a pak odešel zpět, do království svého otce.


Pohanské(ateistické) Velikonoce:

Velikonoce - svátky jara. Tento svátek je spjat s tím, že se začínají rodit zvířecí mláďata, rostliny začínají růst atd. Od toho také Velikončnoí pondělí, význam tohoto dne vychází právě z pohanských zvyků.

Pascha - židovské Velikonoce:

Starý zákon praví, že kdysi dávno uvěznil jeden egyptský faraon židovský národ. Přišel za nimi Mojžíš a řekl jim, že mluvil s bohem a ať na Velký pátek obětují beránka a pomažou jeho krví dveře a pár dalších věcí a že, pokud to neudělají zemře v každé rodině prvorozený syn. Egypťané nevěřil, židé splnili, proto také v každé Egyptské rodině zemřel prvorozený syn. Faraon je propustil. Velký pátek - Velká noc, ten den byli židé podle povětsi vysvobezení z egyptského otroctví. Tento svátek se slaví na počest Boha, jako jejich zachránce.Takže, to bylo něco z historie, já jako ateistika uznávám nejvíce 2.verzi, neříkám že dvě zbylé nejsou pravdivé, jen já jakožto ateistka(nevyznávám žádné existující náboženství) se více přikláním k 2.verzi :)

Velikonoční prázdniny:

Zelený čtvrtek - Byli jsme se sourozenci u dědy, protože rodiče byli v práci. Chtěli jsme se jít podívat na pouť, ale nebylo počasí.

Velký pátek - Byli jsme u dědy a šli jsme se podívat na pouť, jen taková výzvědná výprava. :) Počasí sice nebylo nejlepší, ale co. ;)

Bílá(myslím) sobota - Byli jsme na pouti, já bych se bez pouti klidně obešla, ale sourozenci... :D No, takže jsem byla na pirátské lodi(s bratrem), na labutích(se sestrou :) chtěla jít na labutě), na horské dráze(s celou rodinou, jelikož děti do 10 let mohou jen v doprovodu dospělé osoby, jinak bych šla jen se sourozenci) :D no a pak možná ještě někde, ale to není důležité. Nakonec to bylo celkem fajn :D
Velikonoční neděle - Pojedeme k babičce, kde strávíme dnešní den(zatím nevím jak) a přespíme tam do zítřka :)

Velikonoční pondělí - Bratr půjde s tátou na koledu :) dál nevím :D a pojedeme domů :D

Asi tu dnes odpoledne nebudu a zítra tu budu asi až na večer.
Užijte si Velikonoce a zatím ahoj :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Allex Allex | E-mail | Web | 5. dubna 2015 v 15:27 | Reagovat

Je zajímavé, jak má každé náboženství svojí vlastní verzi. :))
My jsme zůstali doma, jen jsme podnikli malý výlet do města(centra) a do Plzně. :) Taky si užij zbytek prázdnin. ;))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama